Altesa Mühendislik Metal Makina Robot Otomasyon Sistemleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
Telefon: +90 224 346 03 01

Projelerimiz

Çelikform Gestamp Punta Kaynak Hücresi

Müşterimiz Çelikform Gestam sahasında anahtar teslim kurulumunu tamamladığımız, 1 döner tabla, 4 Yaskawa punta robotu ve 4 fikstür içeren 2 adet kaynak hücremiz. Altesa olarak projelerimize yenilerini eklemenin haklı gururunu yaşamaktayız. 

Beyçelik Gestamp Pres Besleme ve Hemming Hücresi

Beyçelik Gestamp ile beraber yürüttüğümüz robotlu pres besleme, mastik ve hemming işlemi yapan hücremizi anahtar teslim devreye almış bulunmaktayız.

GKN Driveline Paletleme Hücresi

Müşterimiz GKN Driveline ile beraber yürüttüğümüz robotlu ürün kontrol ve kasalama hücremizi devreye almış bulunmaktayız. Birden farklı tipte ürünün tartılması kontrol edilip robot yardımıyla destacker tarafından beslenen seperatörlere sıralanması işlemini  yapan hücremizi anahtar teslim olarak müşterimize sunmuş bulunmaktayız.

Yepsan Pres Besleme Hücresi

Müşterimiz Yepsan ile yürütülen robotlu pres besleme hücresi, farklı model sacları besleyebilen destacker ve gripperlar ile devreye alınmıştır. Müşterimize teslim edilmiştir.

Coşkunöz Gazaltı Kaynak Hücresi

Altesa Mühendislik olarak müşterimiz Coşkunöz'e 2 adet gazaltı kaynak robotu, 1 adet K pozisyoner ve gazaltı fikstürleri içeren gazaltı hücresini anahtar teslim olarak projelendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Vatan Pres Punta Kaynak Hücresi

Vatan Pres firmasıyla birlikte yürüttüğümüz iki adet Yaskawa Punta Robot Hücremiz ve punta kaynak fikstürlerimiz devreye alındı müşterimize teslim edildi.

Şahinkul Robotlu Punta Kaynak Hücresi

Müşterimiz Şahinkul Makine ile beraber yürüttüğümüz 2 adet Hyundai Robot Punta Kaynak Hücresi projemiz Tofaş 356 Projesi kapsamında tasarım ve imalatını yapmış olduğumuz Punta Fikstürleriyle devreye alınmıştır, müşterimize teslim edilmiştir.

Hisarlar Kabin Gazaltı Kaynak Hattı

Hisarlar Tarım Makineleri ile beraber yürüttüğümüz Traktör Kabini Gazaltı Kaynak Hattı uygulamamız devreye alınmıştır.

Şahinkul Robotlu Punta Kaynak Hücresi

Şahinkul Makinayla beraber Tofaş 356 Projesi kapsamında yürütülen ABB Punta Kaynak Robot Hücresi ve Punta Fikstürleri projemiz teslim edilmiştir.

CPS Gazaltı Kaynak Hücresi

Altesadan anahtar teslim robot çözümleri !

Müşterimiz CPS ile beraber yürüttüğümüz Yaskawa Çift Robotlu Gazaltı Kaynak Hücresi ve Gazaltı Kaynak Fikstürleri projemizin devreye alınması tamamlanmış ve müşterimize teslim edilmiştir.

Profil Sanayi Gazaltı Kaynak Hücresi

Müşterimiz Profil Sanayi ile yürütmüş olduğumuz Yaskawa Robotik Taşınabilir Gazaltı Kaynak Hücresi projemiz teslim edilmiştir

 

Coşkunöz Robotik Mastik Hücresi

Otomotiv sanayinde yaygın olarak kullanılan mastik (macunlama) uygulamasına bir örnek olarak Coşkunöz Robotik Mastik Hücresi projemizi gerçekleştirdik. Projede SCA mastik pompa ve dozajlama ünitesi kullanılmıştır.

Coşkunöz Punta Kaynak Hücresi

Altesa'dan Coşkunöz'e anahtar teslimi punta kaynak hücresi!

Altesa Mühendislik;

Punta Kaynak hücrelerinde fikstür tasarım ve imalat, hücre tasarım ve imalat, robot otomasyon, gun belirleme, üretim kapasite hesabı, robot erişimi, simulasyon ve devreye alma hizmetleri vermektedir.